“Koronavirusi nuk është i natyrshëm”/ Argumenti “bombë” i profesorit japonez: E prodhoi Kina

Profesori japonez i Fiziologjisë, Tasuku Honjo, tha sot para mediave se koronavirusi nuk është i natyrshëm. Sipas tij, nëse do të ishte e natyrshme, nuk do të ndikonte negativisht në tërë botën sepse, sipas natyrës, temperatura është e ndryshme në vende të ndryshme. Ai thotë se nëse është e natyrshme, do të ndikonte negativisht vetëm

Continue Reading →

Analiza skandaloze për Kosovën në median botërore: Lëreni të thahen në mes të pandemisë, mos të ishin amerikanët, shqiptarët vrasin njëri-tjetrin

“Lëreni strategjinë e dështuar të Bill Klinton të Kosovës të thahet në mes të pandemisë COVID-19”, është ky titulli i analizës nga Michael Waller, i publikuar nga gazeta amerikane “The Washington Times”, duke shtuar se paratë e taksapaguesëve amerikanë për fondet e trupave amerikane, bëjnë që ushtria amerikanë të mos i lejojë shqiptarët të vrasin

Continue Reading →

Dy gra të zhveshura po merrnin rreze, banorët i telefonojnë policisë

Dy gra të zhveshura po merrnin rreze, banorët i telefonojnë policisë Pandemia COVID-19, përveç që ka shkaktuar shumë viktima, ka krijuar edhe situata të çuditshme veçanërisht në Italia, transmeton Gazeta Metro. Situata që ka shkaktuar koronavirus, si karantinimi i vendeve nëpër botë ka shtyrë njerëzit të veprojnë në mënyra të çuditshme. Një situatë e çuditshme

Continue Reading →

Protesta në tërë Amerikën, qytetarët nuk i duan masat kufizuese për shkak të COVID-19: Duam të punojmë

Për shkak të masave të jashtëzakonshme kufizuese të aplikueshme në 42 shtetet e Amerikës që kanë rezultuar me çrregullimin e jetës së përditshme të qytetarëve dhe në ekonomi, një numër i personave të caktuar kanë vendosur që nëpër rrugët e qyteteve të protestojnë kundër guvernatorëve, duke kërkuar që të shqyrtohen mirë edhe njëherë masat kufizuese.

Continue Reading →