Pandemia rrit numrin e personave në Kosovë që kërkojnë ndihmë nga psikologët e psikiatrit

Përhapja e pandemisë COVID-19, muajt e fundit, ka ndikuar në shëndetin mendor të qytetarëve në Kosovë. Psikologët e psikiatrit thonë se kohëve të fundit është shtuar numri i personave që kërkojnë ndihmë psikologjike, për problemet e tyre. Ata paralajmërojnë rritje në numër të personave që do të kenë probleme me shëndetin mendor. Ani pse Klinika

Continue Reading →

VV: qeveria s’rrëzohet pa PDK-në

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu deklaron se bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë nuk ka kuptim të ndodhin pa fituesin e zgjedhjeve, ndërsa potencon se vendi në këtë proces po përfaqësohet nga njerëz pa legjitimitet e të paaftë. Takimin e të enjtes në Bruksel dhe atë që pritët të mbahet në Uashington mes dy vendeve,

Continue Reading →

Bekim Jashari i kundërvihet PDK-së 

Kabineti i Bekimit Jashari ka akuzuar ish qeverisjen Lushtaku se nuk kishte arritur qeë peër 8 vite teë beëjeë njeë fshat me ujeë teë pijsheëm, kurse me kryetarin Jashari brenda 3 viteve janeë beëreë me ujeë teë pijes 14 fshatra.  Kabineti i kryetarit të komunës së Skenderajit, Bekim Jashari, ka hedhur poshtë reagimin e degës

Continue Reading →

Rrejti Haki Abazi , e demanton edhe Facebook

Rrjeti social Facebook e ka demantuar Haki Abazin, pasi e konsideron se ka shpërndarë informatë të pasaktë në postimin e tij Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi të hënën në Facebook ka postuar një fotografi nga një festival në Cyrih të Zvicrës, duke thënë se është protestë në Gjermani. “Berlini  si Zurich tregon fuqinë qytetare në demokraci”, kishte shkruar

Continue Reading →

Haziri: Hoti katastrofë

Njëri prej njerëzve kryesor në LDK, Lutfi Haziri, e ka komentuar me një fjalë negative takimin e Avdullah Hotit në Bruksel. E ka quajtur katastrofal pjesëmarrjen e Kryeministrit të Kosovës në dialogun me Serbinë të ndërmjetësuar nga BE’ja. “Katastrofal”, ka thënë Haziri kur është pyetur nëse ka ndonjë koment lidhur me takimin e Hotit në

Continue Reading →